INSTALACJE GAZOWE

ŹRÓDŁO WYSOKICH OSZCZĘDNOŚCI.

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe - źródło wysokich oszczędności

Ceny paliwa rosną, a jazda samochodem staje się coraz bardziej droższa. Alternatywę stanowią instalacje gazowe, które pozwalają osiągnąć naprawdę wysokie oszczędności. Jednak żeby napęd na lpg wywiązał się ze swojej roli, musi być odpowiedniej jakości. Sprawdźmy, jaką instalację zamontować w naszym samochodzie.

Zanim zdecydujemy się na kosztowną instalację gazu w naszym samochodzie, powinniśmy sprawdzić, czy pojazd jest przystosowany do tego, by pracować na takim napędzie. Instalacja lpg w niektórych pojazdach może okazać się bowiem chybioną inwestycją. Na pewno nie będzie to najlepsze rozwiązanie do zastosowania w samochodach, które posiadają bezpośredni wtrysk benzyny. W takim przypadku, sam koszt instalacji jest dosyć drogi, a nie umożliwia całkowitego zrezygnowania z korzystania z benzyny. Problem może także stanowić płytkowa regulacja luzu zaworowego. Samochody, które korzystają z takiego rozwiązania wymagają przeglądu po 100 tyś. przejechanych kilometrów. W przypadku instalacji lpg w takim pojeździe, będziemy mieli do czynienia z koniecznością przeprowadzania kontroli co 30 tys. kilometrów. Należy pamiętać, że będzie wiązało się to z wydatkami. Zanim zatem zdecydujemy się na instalację gazu, zastanówmy się czy nasz samochód rzeczywiście pozwoli nam oszczędzić. Taką instalację można zamontować w wielu firmach lub skorzystać z usług firmy Car Cas

Weryfikacja przydatności instalacji gazowej w pojeździe nie zależy tylko od rodzaju samochodu, ale przede wszystkim od jego wykorzystywania. Po pierwsze, opłaca się to tylko w przypadku samochodów, które dużo palą, po drugie zaś jedynie wtedy, kiedy dużo jeździmy. Jeżeli naszym zamiarem jest jedynie poruszanie się autem do pracy i z powrotem oraz okazjonalne wyjazdy weekendowe, to instalacja gazu będzie nam niezbyt potrzebna. Pozwoli ona jedynie na zwrot kosztów i to dopiero po pewnym czasie.

Jeżeli decydujemy się na instalację gazową, powinniśmy postawić jedynie na dobrą, sprawdzoną, montowaną w fabryce danej marki. To inwestycja rzędu 4-5 tysięcy złotych, ale daje gwarancję wysokiej jakości. Po pierwsze, zmniejsza ryzyko wystąpienia usterki. Po drugie, instalacje składają się z najlepszych komponentów, które umożliwią długotrwałą jazdę. Takimi elementami są np. filtry, ich ustawianie i konserwacja. W tanich instalacjach pozwolą na przejechanie maksymalnie 10 tys. kilometrów, a wtryskiwacze i parowniki ok. 25 tys. km. W instalacjach fabrycznych czas eksploatacji wzrasta trzykrotnie. Dodatkowo, instalacje gazowe wysokiej jakości nie wpływają na obniżenie możliwości samochodu i nie spowodują odczuwalnego dyskomfortu prowadzenia pojazdu, jaki pojawia się w przypadku najtańszych lpg.

Powrót do bloga