ESPERAL - Wszywka alkoholowa

skuteczna metoda.

ESPERAL - Wszywka alkoholowa skuteczna metoda.

Alkoholizm dotyka około 12 % naszego społeczeństwa. Jeżeli walka z nadużywaniem alkoholu za pomocą silnej woli czy też terapii psychologicznej bądź leków, nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto skorzystać z rozwiązania jakim jest tak zwana wszywka alkoholowa, czyli dawny esperal, dziś znany pod nazwą disulfiram WZF. Dalej jednak używa się potocznej nazwy, esperal, która jest bardziej kojarzona ze specyfikiem. Jest to metoda powszechnie znana ze swojej skuteczności. Powstrzymała już wielu alkoholików od wypicia chociaż kropli alkoholu. Wymaga to jedynie pewnej dyscypliny i świadomości od samego uzależnionego.

Czy warto zastosować wszywkę?

Esperal jest odpowiedzialny za blokowanie enzymu rozkładającego alkohol w wątrobie. Jeżeli osoba uzależniona sięgnie po trunek, wszywka bardzo szybko powoduje niezwykle nieprzyjemne dolegliwości związane z gromadzeniem się w organizmie aldehydu octowego, który normalnie jest rozkładany w wątrobie. Objawy po wypiciu alkoholu dla posiadacza wszywki są bardzo nieprzyjemne i przypominają bardzo silnego kaca. Odczuwa się między innymi takie objawy jak kołatanie serca, nudności, wymioty czy lęk, duszności i pocenie się. Taka perspektywa skutecznie odstrasza większość alkoholików do sięgania po zakazany napój. Działa ona dyscyplinująco także dlatego, że znane są również przypadki drgawek czy zawału serca u osoby posiadającej wszywkę, która spożyła alkohol.

Chirurg wszywa esperal pod skórę, najczęściej pod łopatką lub na pośladku. Tak umieszczona tabletka może działać nawet do 12 miesięcy. Na czym polega istota leczenia za pomocą esperalu? Chodzi o zbudowanie pewnej awersji do alkoholu. Dzięki temu da się uzyskać już kilkumiesięczną abstynencję, która może być podstawą do dalszej terapii psychologicznej. W czasie posiadania wszywki, alkoholik ma szansę zbudowania w sobie nie tylko zewnętrznej, ale również wewnętrznej motywacji do zerwania z nałogiem. Wszywka daje możliwość odczucia świata na trzeźwo i bardzo często poprawia także relacje w rodzinie alkoholika. Jeśli dana osoba chce wygrać walkę z alkoholizmem to może skorzystać z takiej usługi, którą oferuje między innymi chirurg Tomasz Galek

Powrót do bloga